Юний друже! Ти – гімназист; з гімназією позв’язане тепер не тільки твоє життя, але і твоє майбутнє. Так нехай законом для тебе відтепер стане цей кодекс честі, який зробить багатшим і повнішим Твоє життя, успішнішим і привабливішим навчання; допоможе знайти нових друзів і товаришів, наповнить Твоє серце шляхетними поривами, а розум – добрими помислами.

 1. Почувай себе в гімназії не гостем, а повноправним хазяїном: дбайливо стався до всього, що тебе оточує; помітивши непорядок, не чекай, покихтось усуне його – спробуй зробити це сам чи хоча б посприяй цьому. Пам’ятай, по-справжньому дорогим і священим для тебе може стати тільки те, до чого ти сам доклав свої руки.
 2. Поважай працівників гімназії, будь ввічливим і застерегливим з ними,тому що кожний з них, у міру своїх можливостей і здібностей, робить щось для того, щоб Ти виріс процвітаючим, розумним і вихованим. Якщо Ти не навчишся з дитинства цінувати і поважати працю інших, ти сам ніколи не станеш добрим працівником.
 3. Люби і поважай своїх батьків, тому що завдяки їм ти живеш на Землі.
  Вони твої перші помічники і порадники в цьому житті. Той, хто непомічає болі і сліз в очах матері, не може називатися людиною.
 4. Кожний, хто навчається в нашій гімназії – твій товариш. Де б ти не зустрів гімназиста,привітай його першим і не проходь мимо, якщо він потребує допомоги. Знай, заподіяння образи й зневаження товариша – ознака крайньої нелюдськості і моральної тупості.
 5. Твій клас – твоя родина, а в гарній родині всі рівні і всі нарівні.
  Ніколи не думай, що ти кращий за інших. Будь першим, коли необхіднощось зробити чи віддати, і поступися місцем іншим, якщо пропонують узяти.
 6. Якщо ти юнак, учися по-лицарськи ставитися до дівчат, допомагай їм, увсьому не замислюючись, сміло ставай на їх захист, якщо цього зажадає випадок, бережи і цінуй їхню честь і гідність. Пам’ятай, що в кожній твоїй однокласниці є частка твоєї матері і сестри, майбутньої дружини і дочки! Поки ти цього не усвідомиш і не оціниш, ти не маєш права називати себе чоловіком.
 7. Скрізьі завжди будь принциповим і чесним, умій постояти за справедливість. Про недоліки, провини і помилки, власні і своїх товаришів, говори прямо і відверто, незлісно, «без зловтіхи». Ніколи не обговорюй вчинки своїх товаришів за їхньою спиною, не ябедничай і не лицемір, тому що виростеш людиною «з подвійним дном» і тебе будуть нехтувати всі хороші люди.
 8. Будь чуйним і уважним до навколишнього. Навчися не тільки читати їхнідуші, але і співпереживати разом з ними. Тільки тоді, коли чиїсь проблеми стануть і твоїми проблемами, ти відчуєш, що потрібний людям і зрозумієш щирий зміст людського щастя.
 9. Свято дорожи честю своєї гімназії і свого класу. Перш, ніж прийнятиважливе для тебе рішення чи зробити вчинок, подумай: як поставляться до цього твої товариші. Умій поступитися своїми інтересами заради інтересів усього колективу і тебе ніколи не назвуть егоїстом.

Пам’ятай! Цього кодексу дотримуватися непросто: від тебе буде потрібна велика твердість і сила волі, терпіння і наполегливість. Але ти повинен зробити це, щоб завоювати право на горде ім’я -Людина.